Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
systemy klimatyzacji

o klimatyzacji, klimatyzatorach, wentylacji i wentylatorach

klimatyzacja

systemy klimatyzacji

GHP to urządzenia klimatyzacyjne pozwalające także na jednoczesne ogrzewanie i chłodzenie niezależnie od pory roku. W praktyce oznacza to maksymalną skuteczność w temperaturach od -20 do 20°C z zachowaniem 100% sprawności. Klimatyzacja GHP to oszczędność kosztów zarówno inwestycyjnych, jak i eksploatacyjnych. Gaz ziemny, gaz płynny są i zapewne będą tańsze od najdroższego źródła energii, jakim jest energia elektryczna. W przypadku instalacji centralnego ogrzewania oraz klasycznej klimatyzacji (VRF) zawsze będziemy mieli do czynienia z niższym kosztem eksploatacji pojedynczego systemu niż oddzielnie działających c.o. i VRF.
Gas Heating Pumps na gaz płynny jest jednak unikalnym systemem. Gaz płynny posiada jedną i niepodważalną zaletę – mobilność. Zawsze może zostać dostarczony w dowolne miejsce tam, gdzie może dojechać odpowiedni transport. Ta cecha pozwala na instalację systemów GHP praktycznie w dowolnym miejscu, w dowolnej inwestycji, nawet tam, gdzie nie jest dociągnięta sieć energii elektrycznej (systemy gazowe potrzebują jednak dostęp do prądu dla celów rozruchowych – zapotrzebowanie dzienne to około 3÷4 kW możliwe do uzyskania z oddzielnego agregatu prądotwórczego). Taka cecha pozwala na dowolne ustawienie samego agregatu GHP w miejscu inwestycji oraz wykonanie samej instalacji w miejscach, w których nie ma zazwyczaj dostępu do gazu ziemnego.Gaz płynny jest kilkukrotnie bardziej kaloryczny od gazu ziemnego. W przypadku systemów GHP wpływa to bezpośrednio na stabilność pracy systemów, ich wydajność, a zatem i sposób pracy. Przyjmuje się, że pompy ciepła pracujące na gazie płynnym mogą być trwalsze dzięki mniejszemu obciążeniu poprzez używanie lepszego, wydajniejszego paliwa, jakim jest LPG.
Same urządzenia klimatyzacyjne GHP zasilane gazem płynnym i gazem ziemnym nie różnią się z zewnątrz i wewnątrz praktycznie niczym. Istnieją drobne różnice w konfiguracji sterowników i oprogramowaniu samych agregatów, jednak do doboru samych jednostek wewnętrznych stosowane są takie same kryteria. Co więcej, systemy klimatyzacjiGHP nie nie różnia się cenowo w porónaniu z wersją zasilaną gazem płynnym lub gazem ziemnym.
Wspominany wcześniej niższy koszt eksploatacji pompy ciepła na LPG jest wyraźnie zauważalny w stosunku do klasycznego VRF. Energia elektryczna jest obecnie jedną z najdroższych energii niezależnie od kraju i dostawcy. W połączeniu z kosztem centralnego ogrzewania można przyjąć, że są to koszty wyższe w stosunku 1:2. Słowem, koszt używania zwykłej klimatyzacji odpowiada kosztowi GHP, która zapewnia przecież także c.o. W efekcie instalując GHP będziemy oszczędzali w skali roku około 50% nakładów ponoszonych na ogrzewanie i klimatyzację.

Klimatyzacje GHP napędzane gazem płynnym to systemy innowacyjne i nowoczesne, zdecydowanie przewyższające swoimi parametrami konwencjonalne układy klimatyzacji. Dzięki technologii i zastosowaniu paliwa o dobrej jakości są w stanie zaspokoić potrzeby grzewcze i klimatyzacyjne nawet najbardziej wymagających użytkowników.

 


Głosuj (0)
Arkaszka 22:25:54 14/03/2012 [Powrót] Komentuj