Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
nietolerancja

o klimatyzacji, klimatyzatorach, wentylacji i wentylatorach

klimatyzacja

nietolerancja

W niedzielę 15 kwietnia w centrum Białegostoku odbyła się demonstracja przeciw faszyzmowi, nacjonalizmowi i rasizmowi. Głównym jej celem było wyrażenie sprzeciwu wobec wzrastającej liczby aktów przemocy i nietolerancji w Białymstoku i na Podlasiu.
„Tylko podczas świąt wielkanocnych zaatakowano nożami dwójkę białostoczan w Pub Fiction, a dwóch ochroniarzy klubu Prognozy związanych z faszystowską organizacją Blood&Honour śmiertelnie pobili 24-latka. Za te oraz poprzednie zdarzenia tj. pobicia zagranicznych studentów, próba podpalenia mieszkania rodziny polsko-pakistańskiej, dewastacja cmentarza żydowskiego, faszystowskie napisy na synagodze w Orli jest odpowiedzialna grupa neonazistów.”
W kraju jest niespokojnie. Rząd postrzegany jako raczej nieudolny kontra krzykliwa prawica z chwytliwymi prostymi hasłami na swój specyficzny sposób przemawiającymi również do części młodzieży kształconej w duchu romantycznego mesjanizmu i bogoojczyźnianego patriotyzmu – i uliczne rozróby gotowe. A od iskry do pożaru tylko krok. Wojna domowa? Chyba na maczety i kije bejsbolowe. Do prawdziwej wojny potrzebna jest broń, a tę szczęśliwie mają u nas tylko wojsko i służby rządowe. Nic nie słychać, by miały wypowiedzieć posłuszeństwo.
Nie spodziewałbym się również naprawdę poważnych zamieszek. Tomide ma rację – Kaczyński nie może powiedzieć już nic gorszego, niż powiedział. Nie rozhuśta nastrojów bardziej, niż już są rozhuśtane. Sądzę, że w ciągu dwóch-trzech miesięcy wrzawa przycichnie, zwłaszcza, że będą mistrzostwa Europy, a potem olimpiada. Poza tym Polakom mimo wszystko za dobrze się żyje i za dużo mają do stracenia, żeby mieli się masowo zbuntować. Zmienić sytuację mogłoby tylko głębokie, bolesne dla wszystkich załamanie ekonomiczne.

„Wiem, że od dawna widzisz pucz pełzający. Tylko w tych Twoich wizjach brak mi wniosków. Co proponujesz? Co robi dalejć? Jak uniknąć narodowej katastrofy? Odpowiedzieć miażdżacym uderzeniem na pelzające plany? Pozamykać na stadionie narodowym tych knujących emerytów? Komandosów zrzucić na radio maryja. Co byś proponowała?”
Jak to co? Rozbroić tę pełzającą bombę, zanim wybuchnie. Chyba jasne, że jedyne, co można i NALEŻY zrobić, to efektywne dziennikarskie nagłaśnianie sprawy wyników badania komisji Millera (wczoraj w nocy Gazeta Wyborcza już przyniosła pierwszy wywiad z Maciejem Laskiem „Badanie katastrofy to nie audiotele”. Żeby wyjaśnienia komisji Millera się przebiły do świadomości tych, którzy jeszcze nie są definitywnie i nieodwracalnie zainfekowani. Intensywniej wyjaśniać i tak długo i tak często, aż ci, którzy są zdolni do logicznego myślenia nie porzucą swoich wątpliwości, które rodzą się z bezustannego sączenia bzdur Maciarewicza i Kaczyńskiego.
A czyje to zadanie? No przecież nie rządu i nie samej komisji. To robota dla żurnalistów.
Umyślnie nie nazywam to propagandą, bo słowo to jest dawno skompromitowane, ale intensywnymi działaniami uświadamiającymi.
Czy to rzeczywiście jest tak trudne do zrozumienia, że Ty, Kartko, który wiesz wszystko i masz błyskawiczne odpowiedzi na wszystko tego jednego nie rozumiesz bez słów, po prostu z istoty rzeczy i stawiasz mi pytanie, które miałoby wykazać, że gadam po próżnicy?

 


Głosuj (0)
Arkaszka 17:47:08 6/05/2012 [Powrót] Komentuj