Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
klimatyzacja a niskie temperatury

o klimatyzacji, klimatyzatorach, wentylacji i wentylatorach

klimatyzacja

klimatyzacja a niskie temperatury

Wiecie może do jakiej temp może schłodzić klimatyzacja pomieszczenie ? 

Chciałbym zrobić pomieszczenie do przechowywania truskawek na 1 miesiąc w roku o wymiarach 2x2m i 2,2 wysokości, izolacja 20cm styropian. 

Czy dam radę schłodzić najtańszą klimatyzacją taką do 1000 zł. ww pomieszczenie do temp 5- 6 stopni? 

Dziennie będzie tam około 200-300kg owoców ilość ta miałaby być schłodzona w czasie 3-4 h 

Czy ma to sens waszym zdaniem czy lepiej nie bawić się w takie rozwiązania i kupić agregat chłodniczy? 
"cywilne klimatyzatory" czyli takie do pomieszczeń maja blokadę dolnej temperatury na 16 lub 17 °C. Można wywalić automatykę i wstawić zwykły termostat. Ale taka niby chłodnia nie pociągnie. Bez wsadu i parametrów towaru to może jeszcze zeszłaby to tych kilku stopni ale raczej krótki byłby jej żywot. Nie bardzo rozumiem pomysłu takiego "dziadowania" - to przecież towar wart ładnych parę złotych. Raczej dobrać należy chłodnicę i do tego agregat i być pewnym, że zbieranie kilkuset kg owoców nie pójdzie na marne przez dziwne oszczędności. Nie rozumiem, po co kombinować z klimatyzatorem. Dobierz jakiś mały agregat. Na takie pomieszczenie nie będzie Ci potrzebne nic większego, zwłaszcza na jeden miesiąc w roku. Powinieneś się zmieścić w tej kwocie. 

Klimatyzator, zakładając wywalenie automatyki padł by Ci dość szybko, bo nie byłby w stanie tego schłodzić i chodził by non stop. Taka "cywilna" klimatyzacja nie schłodzi Ci pomieszczenia do 18st, nie mówiąc o 5-6st.Jak wywalisz automatykę chłodnica zamarznie , oberwą się łopaty wentylatora , może przyleje sprężarkę , może urwie korbowód zależnie od sprężarki itd , może towar ci zgnije itd. 
Wtedy może udasz się do chłodnika i może kupisz agregat 
aby sensownie przechować truskawki przez miesiąc oprócz temperatury musisz mieć odpowiedną wilgotność w pomieszczeniu. Do tego potrzebna jest odpowiednia chłodnica, bo w przeciwnym wypadku truskawki Ci wyschną a ta niestety nie jest tania. Pozostałe elementy ukadu chłodniczego mają mniejsze znaczenie. 


Głosuj (0)
Arkaszka 22:04:03 3/08/2012 [Powrót] Komentuj