Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
grzanie chłodzenie

o klimatyzacji, klimatyzatorach, wentylacji i wentylatorach

klimatyzacja

grzanie chłodzenie

Dom zbudowany z bloczków z keramzytu(glinka po wypaleniu ma postać przypominającą pumeks) a dokładnie ściana 3 warstwowa. Od wewnątrz pustak grubości 24cm, wełna mineralna 10cm i warstwa zewnętrzna pustak 11cm. Okna z wkładem szybowym 0,9. Ogrzewanie - na parterze podłogówka 80%, pozostałe 20% to dwa pokoiki z grzenikami płytowymi przewymiarowanymi o ponad 50%, - na poddaszu podłogówka 25%(komunikacja, garderoba i łazienka), pozostałe 75% powierzchni grzejniki przewymiarowane o około 50%. Poddasze w tym roku zostało w znacznym stopniu docieplone(uszczelnione) płytami gips-karton. Dotychczas była tylko wełna mineralna i ponad połowa powierzchni osłonięta od wewnątrz folią paroizolacyjną. Źródło ciepła i chłodu to olejowy VIESSMANN 22kW palący 2,5 litra oleju na godzinę. W ubiegłym roku w zimie gdy na zewnątrz było stabilne -10^C piec załączał się 2 razy po 10 minut w ciągu godziny co daje średnią moc około 7kW. Obecnie po dociepleniu domu spodziewam się spadku zapotrzebowania do poziomu 4-4,5kW przy -10^C. Te temperatury są z odmienne i tak jak piszesz COP klimatyzacji będzie inny. Powyższe "nastawy" miałem podczas pracy obecnego systemu grzewczego, co mam nadzieję się polepszy przy PC. Widzę, że dla lepszego COP mile widzianym będzie zbiornik buforowy dla CO, pracujący w takim samym układzie jak CWU tyle że na innych temperaturach zasilania. Może czytałeś jak wcześniej pisałem o układzie klimatyzacji mieszacza, pompki zasilającej zbiornik a tym samym stabilizacji skroplin. Co o tym myślisz? 
Przy oleju nie mogę zejść poniżej 45^C na kotle z uwagi na zalecenia producenta. Stosowałem ręczne nastawy istniejących mieszaczy (automatyka niezainstalowana). 
Według programu SELECT_6 dla R407C przy temp. parowania 0^C i kondensacji 50^C wymagana temp. ciekłego czynnika w klimatyzacja to nie mniej niż 18^C. Dlatego też planuję mieszacz w układzie CWU by ewentualnie podnieść temperaturę wejścia zimnej wody, tak aby skropliny po przejściu przez regeneracyjny miały nie mniej niż 18^C. Na schemacie projektowanej PC przy wymienniku regeneracyjnym(dochłodzenia) pokazałem temp. wejścia czynnika i temp. par dogrzanych. I tak dla temperatury skroplin 28^C temp. par spodziewana jest na poziomie 19^C co spełnia oczekiwania.


Głosuj (0)
Arkaszka 19:01:37 27/09/2012 [Powrót] Komentuj