Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
oczyszczanie

o klimatyzacji, klimatyzatorach, wentylacji i wentylatorach

klimatyzacja

oczyszczanie

Oczyszczalnia biologiczna jest zdecydowanie lepsza, sam taka posiadam i jestem zadowolony.. jeśli chodzi o rozsączenie to ja mam studzienkę chłonną, podobno najlepiej sprawdza się odprowadzenie oczyszczonego ścieku do rowu.Jest to całkowicie biologiczna oczyszczalnia pracująca w systemie SBR (sekwencyjny proces oczyszczania biologicznego) z osadem czynnym.
Oczyszczanie ścieków oparte jest na metodzie oczyszczania biologicznego. Substancją aktywną w procesie oczyszczania jest osad czynny, będący mieszaniną mikroorganizmów, którym do rozwoju i życia niezbędne są substancje zawarte w ściekach. W procesie tym następuje wyeliminowanie zanieczyszczeń amoniakalnych i usuwane są zanieczyszcza organiczne. W procesie oczyszczania nie stosuje się żadnych dodatkowych związków czyszczenie kanalizacji chemicznych.Ja zapłaciłem 15tyś. i nie musiałem nawet palcem kiwnąć Pozwolenie, koparka, żwir itd załatwił sprzedawca. Podobno teraz można załatwić to w aquaeco jeszcze taniej, choć pewnie zależy to od lokalizacji. Ze zbiornikami betonowymi będzie chyba trudno jak przyjdzie czas na ich usunięcie
Oczyszczalnia pracuje w systemie SBR. Wykonuje 3 cykle w ciągu dnia i odpowiada to czasowi cyklu wynoszącemu 8 godzin. Cykl oczyszczania dzieli się na 4 fazy:z tym oszczędzaniem to macie rację, nie na wszystkim wychodzi to dobrze, tym bardziej potem takie zabawy z rozkopami to nie dla mnie.
Może głupie pytanie, ale czy takie szambo bio.. nie wytwarza żadnego "Smrodu" ?

1. Faza dopływu ścieków
2. Faza oczyszczania
3. Faza osadzania
4. Faza odpompowania oczyszczonego ścieku
Ścieki spływają grawitacyjnie do pierwszej komory osadnika (pierwszego zbiornika), gdzie ulegają sedymentacji i flotacji (oczyszczenie mechaniczne) – odseparowane zostają zawiesiny opadające oraz zanieczyszczenia stałe o gęstości mniejszej niż ściek (flotujące). Następnie poprzez zatopiony przelew ścieki mechanicznie przepływają do drugiej komory (drugiego zbiornika), pełniącej również funkcje bufora dla dopływających ścieków, z której agregat pompująco-napowietrzający pobiera porcję ścieków do bioreaktora. Zachodzi to przy Opis odnośnika wykorzystaniu zasady naczyń połączonych. Napełniana jest rura łącząca komorę drugą z bioreaktorem przez wtłoczenie ścieku za pomocą pompy, która znajduje się w agregacie. Powstały słup cieczy wywołuje przepływ ścieku z komory buforowej (zbiornika drugiego) do zbiornika SBR (zbiornik trzeci). W bioreaktorze zachodzą biochemiczne procesy degradacji zanieczyszczeń przy udziale mikroorganizmów podczas napowietrzania. Potem następuje faza osadzania. Tu zostaje wyłączony agregat AQUAmax i następuje proces oddzielania kłaczków osadu od oczyszczonego ścieku. W tym czasie urządzenie nie pobiera energii elektrycznej. I tak oczyszczony ściek zostaje wypompowany do rury odpływowej. To skopiowałem z ich foldru. U mnie jest zbiornik dwukomorowy, był tańszy i podobno równie dobrze się sprawdza..
Głosuj (0)
Arkaszka 21:11:02 5/01/2018 [Powrót] Komentuj